We wtorek, 9 lutego, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.


Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa całego świata.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym. Założeniem jest również łączenie zaangażowania wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „ Razem dla lepszego internetu!”. Chodzi o to, aby internet był bezpieczniejszym i lepszym miejscem dla wszystkich, a w szczególności dla dzieci i młodzieży.

NA ZINTEGROWANEJ PLATFORMIE EDUKACYJNEJ SĄ DO POBRANIA LINKI DO E- MATERIAŁÓW DO WYKORZYSTANIA W SZKOŁACH PONADPODSTAWOWYCH : https://epodreczniki.pl/a/znaczenie-internetu-we-wspolczesnym-swiecie/D4GcXS8ze