W dniu 31 maja reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Jutrosinie wzięli udział w Otwartych Młodzieżowych Mistrzostwach Powiatu Rawickiego. Celem zawodów była integracja młodzieży szkolnej oraz promocja strzelectwa sportowego.

zobacz zdjęcia

Całość obyła się na strzelnicy Rawickiego Klubu Sportowego BOCK. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół w Bojanowie, Jutrosinie, Miejskiej Górce, Rawiczu i Sierakowie. Naszą drużynę reprezentowali Kasprzak Tomasz, Pospiech Mikołaj, Walkowiak Dominik, Wybierała Mikołaj i Żmuda Adam. Wystartowali oni w dwóch konkurencjach tj. karabin pneumatyczny i karabin dowolny. W pierwszej z nich nasi uczniowie uplasowali się tuż za podium. Najlepiej spisał się Adam Żmuda, który uzyskał 44 punkty tyle samo co trzeci zawodnik. O jego lokacie zadecydowała mniejsza ilość trafionych dziesiątek. Z kolei w drugiej konkurencji możemy pochwalić się ogromnym sukcesem, ponieważ Mikołaj Wybierała zajął drugie miejsce (38 punktów), zostając wicemistrzem powiatu rawickiego, uzyskując taki sam wynik jak zwycięzca. Tu również zadecydowała jedna trafiona dziesiątka mniej. Warto również dodać, że cała nasza drużyna spisała się bardzo dobrze i możemy jedynie żałować, ze nie było konkurencji drużynowej, bo z pewnością nasi chłopcy pokusiliby się o pierwsze miejsce. Po zakończonych zawodach wręczono pamiątkowe statuetki. Dodatkowo Mikołaj został uhonorowany za swój wynik nagrodą od burmistrza Jutrosina p. Romualda Krzyżosiaka. Wszystkim należą się wielkie gratulacje. Mam nadzieję, że to nie ostatni sukces strzelecki naszych uczniów.

 

Mateusz Marcinkowski