W dniu 13.04.2023 w Rogoźnie k. Piły odbyła się kolejna edycja zawodów sportowych " Sprawni jak żołnierze"🎖🎖🎖Organizatorem był Wielkopolski Kurator Oświaty. Uczestniczyły zespoły trzyosobowe żeńskie i męskie tylko ze szkół ponadpodstawowych, które rywalizowały w teście sprawnościowym, rzucie granatem, strzelaniu z karabinka sportowego, biegu na orientację i pierwszej pomocy przedmedycznej. Oferta zawodów skierowana jest przede wszystkim do klas i grup mundurowych, które mogą sprawdzić swoje umiejętności nabyte podczas zajęć i szkoleń w szkołach. Do rywalizacji stanęły szkoły m.in. z : Rogoźna, Bolechowa, Poznania, Gniezna, Śremu, Kępna. W klasyfikacji końcowej nasza szkoła zajęła miejsca poza podium, ale niewątpliwie zdobyła duże doświadczenie. Podkreślić trzeba sukces naszego zespołu męskiego w teście sprawnościowym w którym zajął trzecie miejsce. ZS w Jutrosinie był reprezentowany przez: Klaudię Matysiak, Natalię Jarus, Wiktorię Kaczmarek, Szymona Wybierałę, Dawida Szydłowskiego i Kacpra Walczaka. Jako podsumowanie użyję słów młodzieży " bardzo ciekawy wyjazd, fajne konkurencje, mieliśmy możliwość spróbowania i zobaczenia czegoś innego, warto było poświęcić czas na te zawody. Z chęcią wrócimy i polecamy innym start w tego typu rywalizacji."